حقیقت سیاره عذاب از آیات محکم کتاب که ذکر خردمندان است planet-x ..

این جستار شامل 1 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط

مشارکت کننده
در 3 ماه، 1 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)
  • نویسنده

مشارکت کننده

حقیقه کوکب العذاب

الإمام ناصر محمد الیمانی
    ۲۷ – ۱۱ – ۱۴۳۰ هـ
    ۱۵ – ۱۱ – ۲۰۰۹ مـ
    ۱۲:۲۶صباحاً
    ـــــــــــــــــــــ

بسم الله الرحمن الرحیم 

والصلاه والسلام على خاتم الأنبیاء والمُرسلین وآله التوابین المُتطهرین والتابعین للحق إلى یوم الدین وسلامُ على المُرسلین والحمدُ لله رب العالمین

پاسخ مهدی منتظر خلیفه خدا بربشر، با هشدار به همه بشریت تا بدانند خداوند یکتای قهار قران عظیم را (که جدم پیامبر امی مُحمد رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم آنرا آورد) بر تمامی قریه های(آبادیها) بشرفرستاد همان گونه که خداوند می فرمایند: 
    {قُلْ یَا أَیُّهَا النَّاسُ إِنِّی رَسُولُ اللَّهِ إِلَیْکُمْ جَمِیعاً الَّذِی لَهُ مُلْکُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ لا إِلَهَ إِلَّا هُوَ یُحْیِی وَیُمِیتُ فَآمِنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ النَّبِیِّ الْأُمِّیِّ الَّذِی یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَکَلِمَاتِهِ وَاتَّبِعُوهُ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ} صدق الله العظیم [الأعراف:۱۵۸]
    {بگو: «اى مردم من فرستاده خدا به سوى همه شما هستم؛ همان خدایى که حکومت آسمانها و زمین، از آن اوست؛ معبودى جز او نیست؛ زنده می ‏کند و می ‏میراند؛ پس ایمان بیاورید به خدا و فرستاده‏ اش، آن پیامبر درس نخوانده ‏اى که به خدا و کلماتش ایمان دارد؛ و از او پیروى کنید تا هدایت یابید» }
    خداوند می فرمایند :
    {مَنِ اهْتَدَى فَإِنَّمَا یَهْتَدِی لِنَفْسِهِ وَمَنْ ضَلَّ فَإِنَّمَا یَضِلُّ عَلَیْهَا وَلا تَزِرُ وَازِرَهٌ وِزْرَ أُخْرَى وَمَا کُنَّا مُعَذِّبِینَ حَتَّى نَبْعَثَ رَسُولًا} صدق الله العظیم [الإسراء:۱۵]
    {هر کس هدایت شود، براى خود هدایت یافته؛ و آن کس که گمراه گردد، به زیان خود گمراه شده است؛ و هیچ کس بار گناه دیگرى را به دوش نمی کشد؛ و ما هرگز (قومى را) مجازات نخواهیم کرد، مگر آنکه پیامبرى مبعوث کرده باشیم }
    خداوند می فرمایند :
    {قُل لِلَّذِینَ کَفَرُواْ إِن یَنتَهُواْ یُغَفَرْ لَهُم مَّا قَدْ سَلَفَ وَإِنْ یَعُودُواْ فَقَدْ مَضَتْ سُنَّهُ الأَوَّلِینِ} صدق الله العظیم [الأنفال:۳۸]
    {به آنها که کافر شدند بگو: «چنانچه از مخالفت باز ایستند، (و ایمان آورند،) گذشته آنها بخشوده خواهد شد؛ و اگر به اعمال سابق بازگردند، سنّت خداوند در گذشتگان، درباره آنها جارى می ‏شود (؛و حکم نابودى آنان صادر می ‏گردد).}
    پس سنت پیشینیان چنانچه ازذکر (قران) پروردگارشان رویگردان شوند چیست؟ 
    خداوند می فرمایند :
    {قَدْ خَلَتْ مِنْ قَبْلِکُمْ سُنَنٌ فَسِیرُوا فِی الأَرْضِ فَانْظُروا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَهُ المُکَذِّبِینَ} صدق الله العظیم [آل عمران: ۱۳۷]
    {پیش از شما، سنّت‏هایى وجود داشت؛ (و هر قوم، طبق اعمال و صفات خود، سرنوشت هایى داشتند؛ که شما نیز، همانند آن را دارید.) پس در روى زمین، گردش کنید و ببینید سرانجام تکذیب‏ کنندگان (آیات خدا) چگونه بود؟ }
    وخداوند می فرمایند :
    {اسْتِکْبَارًا فِی الأَرْضِ وَمَکْرَ السَّیِّئِ وَلَا یَحِیقُ المَکْرُ السَّیِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ یَنْظُرُونَ إِلَّا سُنَّت الأَوَّلِینَ فَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّت اللهِ تَبْدِیلًا وَلَنْ تَجِدَ لِسُنَّت اللهِ تَحْوِیلًا} صدق الله العظیم [فاطر:۴۳]
    {اینها همه بخاطر استکبار در زمین و نیرنگهاى بدشان بود؛ امّا این نیرنگها تنها دامان صاحبانش را می ‏گیرد؛ آیا آنها چیزى جز سنّت پیشینیان و (عذابهاى دردناک آنان) را انتظار دارند؟ هرگز براى سنّت خدا تبدیل نخواهى یافت، و هرگز براى سنّت الهى تغییرى نمی ‏یابى}
    و سوال این است هنگامی که سنت عذاب بر آنها جاری می شد آیا ایمانشان برایشان سودی داشت وجواب از کتاب خدا:
    خداوند می فرمایند :
    {فَلَمْ یَکُ یَنْفَعُهُمْ إِیمَانُهُمْ لَمَّا رَأَوْا بَأْسَنَا سُنَّهَ اللهِ الَّتِی قَدْ خَلَتْ فِی عِبَادِهِ وَخَسِرَ هُنَالِکَ الکَافِرُونَ} صدق الله العظیم [غافر:۸۵]
    {امّا هنگامى که عذاب ما را مشاهده کردند، ایمانشان براى آنها سودى نداشتاین سنّت خداوند است که همواره در میان بندگانش اجرا شده، و آنجا کافران زیانکار شدند }
    وای ساکنان همه قرای بشریت دانستید که مُحمد رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم رسول خدا برای همه شماست پس چون طبق سنت خدا در کتاب ، خدا قریه ای را عذاب نمی دهد مگر اینکه رسولی برایشان فرستد وچون محمد رسول خدا برای همه قرای بشر در کتاب خدا قران عظیم (ذکری برای جهانیان برای انانکه بخواهند در راه راست پایدار بمانند) پس چنانچه از کتاب خدا رویگردان شوید من مهدی منتظر همه قرای بشر را به عذابی فراگیر بشارت می دهم همانطور که خداوند می فرماید:
    {وَإِنْ مِنْ قَرْیَهٍ إِلَّا نَحْنُ مُهْلِکُوهَا قَبْلَ یَوْمِ الْقِیَامَهِ أَوْ مُعَذِّبُوهَا عَذَاباً شَدِیداً کَانَ ذَلِکَ فِی الْکِتَابِ مَسْطُوراً}صدق الله العظیم [الإسراء:۵۸]

{هیچ شهر و آبادى نیست مگر اینکه آن را پیش از روز قیامت هلاک می ‏کنیم؛ یا به عذاب شدیدى گرفتارشان خواهیم ساخت؛ این، در کتاب الهى ثبت است.} 
    وسوالی که در اینجا مطرح می شود این ست که آیا خداوند آبادی های صالح را نیز عذاب می دهد ؟ وجواب از محکم کتاب همانطور که خداوند می فرماید:

{وَمَا کَانَ رَبُّکَ لِیُهْلِکَ الْقُرَى بِظُلْمٍ وَأَهْلُهَا مُصْلِحُونَ} صدق الله العظیم [هود:۱۱۷]
    {و چنین نیست که پروردگارت آبادیها را بظلم و ستم نابود کند در حالى که اهلش مصلح (نیکوکار) بوده باشند }
    وخداوند می فرمایند :
    {وَمَا کُنَّا مُهْلِکِی الْقُرَى إِلَّا وَأَهْلُهَا ظَالِمُونَ} صدق الله العظیم [القصص:۵۹]
    {و ما هرگز آبادیها و شهرها را هلاک نکردیم مگر آنکه اهلش ظالم بودند} 

پس نتیجه میگیریم که چون فتوا ی کتاب این است که:(و ما هرگز آبادیها و شهرها را هلاک نکردیم مگر آنکه اهلش ظالم بودند )و چون در کتاب می یابم که عذاب شامل همه ابادیهای(قرای) بشر خواهد شد پس این بدین معنی است که زمین از ظلم وجور آکنده شده وعذاب همه قرای (آبادیهای) بشر را فراخواهد گرفت عده ای عذاب شده و عده ای هلاک خواهند شد همان طور که خداوند می فرماید :
    {وَإِنْ مِنْ قَرْیَهٍ إِلَّا نَحْنُ مُهْلِکُوهَا قَبْلَ یَوْمِ الْقِیَامَهِ أَوْ مُعَذِّبُوهَا عَذَاباً شَدِیداً کَانَ ذَلِکَ فِی الْکِتَابِ مَسْطُوراً}صدق الله العظیم [الإسراء:۵۸]
    {هیچ شهر و آبادى نیست مگر اینکه آن را پیش از روز قیامت هلاک مى‏کنیم؛ یا به عذاب شدیدى گرفتارشان خواهیم ساخت؛ این، در کتاب الهى ثبت است.}
    واز این آیات محکم کتاب خداوند “عصر بعثت مهدی منتظر” را نتیجه خواهید گرفت، پس خدا او را زمانی که همه قرای زمین (آبادیها) از ظلم وجور پر شده بر می انگیزد وهمه از کتاب خدا قران عظیم روگردان می شوند در حالی که خداوند قران را از تحریف محفوظ نگه داشته تا همه قرای بشر از قران مطلع شوند . همه آگاه شدند که کتابی است که از تحریف محفوظ مانده و آگاه شدند که همه را به عبادت الله که شریکی برای او نیست دعوت می کند ولی همه قرای بشر از آن رویگردان شدند ، عده ای به آن کافر شده وعده ای به آن ایمان آورده ولی فقط از آنچه موافق احادیث وروایات است پیروی نموده وآنچه را که با احادیث وروایات مخالف است به آن پشت نموده وبه احادیث و روایات تمسک می کنند گویی که این احادیث وروایات هستند که از تحریف محفوظ مانده اند در حالی که می بایست عکس آن باشد .هنگامی که حدیث یا روایتی با آیات محکم قران تناقض داشته باشد باید آن را رها کرد و به کتاب خدا که از تحریف مصون است تمسک نمود در حالی که آنان عکس آن را عمل می نمایند ومخالف دستور خداوند عمل نموده ومی پندارند که هدایت شده اند در حالی که آنان تعقل نمی کنند . ای مردم تقوای خدا پیشه کنید وآنان که ایمان ندارند شما را خشمگین نسازند (و از راه خود منحرف نکنند)
    {فَاصْبِرْ إِنَّ وَعْدَ اللَّهِ حَقٌّ وَلَا یَسْتَخِفَّنَّکَ الَّذِینَ لَا یُوقِنُونَ}صدق الله العظیم [الروم:۶۰]
    { صبر پیشه کن که وعده خدا حق است؛ و هرگز کسانى که ایمان ندارند تو را خشمگین نسازند (و از راه خود منحرف نکنند)}
    ای مسلمانان و همه مردم قسم به برپا کننده هفت آسمان محکم ونگهدارنده زمین با میخها وهلاک کننده ثمود وعاد وغرق کننده فرعونیان خشن وسختگیر و قسم به خداوند یکتا که معبودی جز او نیست ؛ سیاره (کوکب) عذاب را همه جهانیان خواهند دید همان طور که خورشید را هنگام طلوع می بینند واین سیاره از سمت قطبها برای مردم ظاهر می شود و لعنت خدا به اندازه ذرات خاک بر مفتری دروغگوباشد. پس به خدا پناه آورید وبدانید که خدا شدید العقاب (سخت مجازات دهنده) است وازبهترین هایی که خداوند در کتاب برای شما نازل نموده پیروی کنید قبل از اینکه عذاب شما را به صورت ناگهانی (بغته )گرفتار سازد. و از خداوند مغفرت بخواهید و بدانید که خدا همه گناهان را می بخشد وبه او انابه کنید که خدا کسی را که به او انابه نکند هدایت نمی کند و بدانید که خدا میان فرد وقلبش حائل می شود وشما به سوی او محشور می شوید آیا تعقل نمی کنید؟ 
    ای مسلمانان وای همه مردم (جهان)؛چقدر برای شما قسم خوردم و این قسم یک نیکوکار است نه قسم یک کافر ویا فاجر؛ این قسم مهدی منتظر است که از بیان حق قران آگاه است که (سیاره) کوکب عذاب سقرکه به صورت دوره ای برای بشر نمایان می شود(لواحه للبشر) این سیاره ازنشانه های بزرگ ساعت (قیامت) بوده ودر عصر وزمانه و دوره من وشما در راه است تا به زمین برسد ،اگر مهدی منتظر از راستگویان باشد چه کسی شما را از عذاب خدا نجات می دهد وچنانچه دروغگو باشم دروغم به گردن من خواهد بود –که خدامسرف جبار را هدایت نمی کند —

{قُلْ یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَ‌فُوا عَلَىٰ أَنفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِن رَّ‌حْمَهِ اللَّـهِ ۚ إِنَّ اللَّـهَ یَغْفِرُ‌ الذُّنُوبَ جَمِیعًا ۚ إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ‌ الرَّ‌حِیمُ ﴿۵٣﴾ وَأَنِیبُوا إِلَىٰ رَ‌بِّکُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُ‌ونَ ﴿۵۴﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّ‌بِّکُم مِّن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ الْعَذَابُ بَغْتَهً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿۵۵﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ یَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِی جَنبِ اللَّـهِ وَإِن کُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ینَ ﴿۵۶﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِی لَکُنتُ مِنَ الْمُتَّقِینَ ﴿۵٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِینَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِی کَرَّ‌هً فَأَکُونَ مِنَ الْمُحْسِنِینَ ﴿۵٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْکَ آیَاتِی فَکَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَکْبَرْ‌تَ وَکُنتَ مِنَ الْکَافِرِ‌ینَ ﴿۵٩﴾} صدق الله العظیم [الزمر]
    {بگو: «اى بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده‏اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است. و به درگاه پروردگارتان بازگردید و در برابر او تسلیم شوید، پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید، سپس از سوى هیچ کس یارى نشوید! و از بهترین دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پیروى کنید پیش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آید در حالى که از آن خبر ندارید!» (این دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قیامت بگوید: «افسوس بر من از کوتاهی هایى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏ کنندگان (آیات او) بودم» یا بگوید: «اگر خداوند مرا هدایت می ‏کرد، از پرهیزگاران بودم» یا هنگامى که عذاب را می ‏بیند بگوید: «اى کاش فرصت دیگرداشتم و از نیکوکاران بودم!» آرى، آیات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذیب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
    ای بندگان خدا این سخن خدا را بیاد آورید:
    {وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّ‌بِّکُم مِّن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ الْعَذَابُ بَغْتَهً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿۵۵﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ یَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِی جَنبِ اللَّـهِ وَإِن کُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ینَ ﴿۵۶﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِی لَکُنتُ مِنَ الْمُتَّقِینَ ﴿۵٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِینَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِی کَرَّ‌هً فَأَکُونَ مِنَ الْمُحْسِنِینَ ﴿۵٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْکَ آیَاتِی فَکَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَکْبَرْ‌تَ وَکُنتَ مِنَ الْکَافِرِ‌ینَ ﴿۵٩﴾} صدق الله العظیم [الزمر]
    {و از بهترین دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پیروى کنید پیش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آید در حالى که از آن خبر ندارید!» (این دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قیامت بگوید: «افسوس بر من از کوتاهیهایى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏کنندگان (آیات او) بودم» یا بگوید: «اگر خداوند مرا هدایت می ‏کرد، از پرهیزگاران بودم» یا هنگامى که عذاب را مى‏بیند بگوید: «اى کاش فرصت دیگرداشتم و از نیکوکاران بودم» آرى، آیات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذیب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
    ای بندگان خدا آیا شما کر ولال وکور هستید وتعقل نمی کنید یا شما بیان قران مهدی منتظربا قران را نمی فهمید یا عرب زبانان بیان حق سخن خداوند را نمی فهمند که می فرماید: 
    {وَأَنِیبُوا إِلَىٰ رَ‌بِّکُمْ وَأَسْلِمُوا لَهُ مِن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ الْعَذَابُ ثُمَّ لَا تُنصَرُ‌ونَ ﴿۵۴﴾ وَاتَّبِعُوا أَحْسَنَ مَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّ‌بِّکُم مِّن قَبْلِ أَن یَأْتِیَکُمُ الْعَذَابُ بَغْتَهً وَأَنتُمْ لَا تَشْعُرُ‌ونَ ﴿۵۵﴾ أَن تَقُولَ نَفْسٌ یَا حَسْرَ‌تَىٰ عَلَىٰ مَا فَرَّ‌طتُ فِی جَنبِ اللَّـهِ وَإِن کُنتُ لَمِنَ السَّاخِرِ‌ینَ ﴿۵۶﴾أَوْ تَقُولَ لَوْ أَنَّ اللَّـهَ هَدَانِی لَکُنتُ مِنَ الْمُتَّقِینَ ﴿۵٧﴾ أَوْ تَقُولَ حِینَ تَرَ‌ى الْعَذَابَ لَوْ أَنَّ لِی کَرَّ‌هً فَأَکُونَ مِنَ الْمُحْسِنِینَ ﴿۵٨﴾ بَلَىٰ قَدْ جَاءَتْکَ آیَاتِی فَکَذَّبْتَ بِهَا وَاسْتَکْبَرْ‌تَ وَکُنتَ مِنَ الْکَافِرِ‌ینَ ﴿۵٩﴾} صدق الله العظیم [الزمر]
    {و به درگاه پروردگارتان بازگردید و در برابر او تسلیم شوید، پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید، سپس از سوى هیچ کس یارى نشوید و از بهترین دستورهائى که از سوى پروردگارتان بر شما نازل شده پیروى کنید پیش از آنکه عذاب (الهى) ناگهان به سراغ شما آید در حالى که از آن خبر ندارید» (این دستورها براى آن است که) مبادا کسى روز قیامت بگوید: «افسوس بر من از کوتاهی هایى که در اطاعت فرمان خدا کردم و از مسخره‏ کنندگان (آیات او) بودم» یا بگوید: «اگر خداوند مرا هدایت می ‏کرد، از پرهیزگاران بودم» یا هنگامى که عذاب را مى‏بیند بگوید: «اى کاش فرصت دیگرداشتم و از نیکوکاران بودم» آرى، آیات من به سراغ تو آمد، امّا آن را تکذیب کردى و تکبّر نمودى و از کافران بودى }
    شاید بگویند ما مسلمان (و تسلیم)پروردگارجهانیان هستیم پس امام مهدی حق در جواب گوید چنانچه مسلمان صادقی باشید چرا از پیروی از انچه که در قران از جانب پروردگارتان بر شما نازل شده رویگردان هستید ؟بلکه از اسلام جز اسمش واز قران جز رسم الخطش باقی نمانده واینک عذاب بسیار نزدیک شده ومسلمانان همچنان از دعوت مهدی منتظر به پیروی از قران عظیم وکفر به انچه مخالف محکمات ان است و اعتصام به قران سرباز می زنند در حالی که خدا و رسولش وومهدی منتظر بشما فتوا داده اند که که به قران عظیم ریسمان خدا چنگ زنید (اعتصام کنید) چنانچه به آن ایمان داشته باشید پس بدا به ایمانی که به قران مصون از تحریف دارید ولی از دعوت به پیروی واحتکام به آن در آنچه که در آن اختلاف دارید سر بازمی زنید ای مسلمانان ایا تعقل نمی کنید همان طور که خداوند می فرماید 
    {إِنَّمَا تُنذِرُ مَنْ اتَّبَعَ الذِّکْرَ وَخَشِیَ الرَّحْمَنَ بِالْغَیْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَهٍ وَأَجْرٍ کَرِیمٍ} صدق الله العظیم [یس:۱۱]
    تو فقط کسى را انذار می ‏کنى که از این یادآورى (الهى) پیروى کند و از خداوند رحمان در نهان بترسد}

ای کسانی که از پیروی از ذکر خداوند گریزانید؛ می خواهید مهدی منتظر چه بشارتی یه شما بدهد؛ به من پاسخ دهید چرا از کتابی که بنابر وعده خداوند از تحریف مصون است پیروی نمی کنید و خداوند تعالی فرموده است:
    {إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ (۹)} صدق الله العظیم [الحجر:۹]
    {ما قرآن را نازل کردیم؛ و ما بطور قطع نگهدار آنیم }
    یا اینکه شما مسلمانان و کفار وعده خداوند را عملا تحقق یافته نمی دانید ونمی بینید که او براستی کتاب خویش را از تحریف مصون نگه داشته، پس تقوا پیشه کنید. چرا از دعوت مهدی منتظر ناصر محمد الیمانی که شما را به پیروی از کتاب خدا فرا می خواند تا هدایتگر کسانی که بخواهند به راه راست هدایت شوند باشد ،رویگردان هستید. آیا چنانچه دانشمندان ناسا بگویند که سیاره عذاب دروغ است حقیقت ندارد آنها را باور می کنید، و برهان روشن قرآن در مورد سیاره عذاب را تکذیب می کنید .آیا مهدی منتظر شما را از کتب ناسا مورد خطاب قرار می دهد یا از کتاب خدا برای شما دلیل می آورد. 
    وخداوند می فرماید :
    {وَمَا أَرْ‌سَلْنَاکَ إِلَّا کَافَّهً لِّلنَّاسِ بَشِیرً‌ا وَنَذِیرً‌ا وَلَـٰکِنَّ أَکْثَرَ‌ النَّاسِ لَا یَعْلَمُونَ ﴿٢٨﴾ وَیَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْوَعْدُ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿٢٩﴾ قُل لَّکُم مِّیعَادُ یَوْمٍ لَّا تَسْتَأْخِرُ‌ونَ عَنْهُ سَاعَهً وَلَا تَسْتَقْدِمُونَ ﴿٣٠﴾} [سبأ]
    {و ما تو را جز براى همه مردم نفرستادیم تا (آنها را به پاداش هاى الهى) بشارت دهى و (از عذاب او) بترسانى؛ ولى بیشتر مردم نمی ‏دانند! می ‏گویند: اگر راست می ‏گویید، این وعده کى خواهد بود» بگو: «وعده شما روزى خواهد بود که نه ساعتى از آن تأخیر می‏کنید و نه (بر آن) پیشى خواهید گرفت» }
    و خداوند می فرماید:
    {وَقَالَ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لَن نُّؤْمِنَ بِهَـٰذَا الْقُرْ‌آنِ وَلَا بِالَّذِی بَیْنَ یَدَیْهِ ۗ وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذِ الظَّالِمُونَ مَوْقُوفُونَ عِندَ رَ‌بِّهِمْ یَرْ‌جِعُ بَعْضُهُمْ إِلَىٰ بَعْضٍ الْقَوْلَ یَقُولُ الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِینَ اسْتَکْبَرُ‌وا لَوْلَا أَنتُمْ لَکُنَّا مُؤْمِنِینَ ﴿٣١﴾قَالَ الَّذِینَ اسْتَکْبَرُ‌وا لِلَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا أَنَحْنُ صَدَدْنَاکُمْ عَنِ الْهُدَىٰ بَعْدَ إِذْ جَاءَکُم ۖ بَلْ کُنتُم مُّجْرِ‌مِینَ ﴿٣٢﴾ وَقَالَ الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا لِلَّذِینَ اسْتَکْبَرُ‌وا بَلْ مَکْرُ‌ اللَّیْلِ وَالنَّهَارِ‌ إِذْ تَأْمُرُ‌ونَنَا أَن نَّکْفُرَ‌ بِاللَّـهِ وَنَجْعَلَ لَهُ أَندَادًا ۚ وَأَسَرُّ‌وا النَّدَامَهَ لَمَّا رَ‌أَوُا الْعَذَابَ وَجَعَلْنَا الْأَغْلَالَ فِی أَعْنَاقِ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا ۚ هَلْ یُجْزَوْنَ إِلَّا مَا کَانُوا یَعْمَلُونَ ﴿٣٣﴾} [سبأ]
    {کافران گفتند: «ما هرگز به این قرآن و کتابهاى دیگرى که پیش از آن بوده ایمان نخواهیم آورد» اگر ببینى هنگامى که این ستمگران در پیشگاه پروردگارشان (براى حساب و جزا) نگه داشته شده ‏اند در حالى که هر کدام گناه خود را به گردن دیگرى می ‏اندازد (از وضع آنها تعجّب می کنى) مستضعفان به مستکبران می ‏گویند: «اگر شما نبودید ما مؤمن بودیم!» (امّا) مستکبران به مستضعفان پاسخ می ‏دهند: «آیا ما شما را از هدایت بازداشتیم بعد از آنکه به سراغ شما آمد (و آن را بخوبى دریافتید)؟! بلکه شما خود مجرم بودید!» و مستضعفان به مستکبران می گویند: «وسوسه‏ هاى فریبکارانه شما در شب و روز (مایه گمراهى ما شد)، هنگامى که به ما دستور می ‏دادید که به خداوند کافر شویم و همتایانى براى او قرار دهیم!» و آنان هنگامى که عذاب (الهى) را می بینند پشیمانى خود را پنهان می ‏کنند (تا بیشتر رسوا نشوند)! و ما غل و زنجیرها در گردن کافران مى نهیم؛ آیا جز آنچه عمل می ‏کردند به آنها جزا داده می ‏شود؟ }
    و خداوند می فرماید:
    {وَإِذَا تُتْلَىٰ عَلَیْهِمْ آیَاتُنَا بَیِّنَاتٍ قَالُوا مَا هَـٰذَا إِلَّا رَ‌جُلٌ یُرِ‌یدُ أَن یَصُدَّکُمْ عَمَّا کَانَ یَعْبُدُ آبَاؤُکُمْ وَقَالُوا مَا هَـٰذَا إِلَّا إِفْکٌ مُّفْتَرً‌ى ۚ وَقَالَ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا لِلْحَقِّ لَمَّا جَاءَهُمْ إِنْ هَـٰذَا إِلَّا سِحْرٌ‌ مُّبِینٌ ﴿۴٣﴾ وَمَا آتَیْنَاهُم مِّن کُتُبٍ یَدْرُ‌سُونَهَا ۖ وَمَا أَرْ‌سَلْنَا إِلَیْهِمْ قَبْلَکَ مِن نَّذِیرٍ‌ ﴿۴۴﴾} [سبأ]
    {و هنگامى که آیات روشنگر ما بر آنان خوانده می ‏شود، می ‏گویند: «او فقط مردى است که می‏خواهد شما را از آنچه پدرانتان می ‏پرستیدند بازدارد!» و می ‏گویند: «این جز دروغ بزرگى که (به خدا) بسته شده چیز دیگرى نیست» و کافران هنگامى که حق به سراغشان آمد گفتند: «این، جز افسونى آشکار نیست» ما (قبلا)ً چیزى از کتابهاى آسمانى را به آنان نداده‏ایم که آن را بخوانند ، و پیش از تو هیچ بیم ‏دهنده ( پیامبرى ) براى آنان نفرستادیم} 
    و خداوند می فرماید :
    {قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَهٍ ۖ أَن تَقُومُوا لِلَّـهِ مَثْنَىٰ وَفُرَ‌ادَىٰ ثُمَّ تَتَفَکَّرُ‌وا ۚ مَا بِصَاحِبِکُم مِّن جِنَّهٍ ۚ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِیرٌ‌ لَّکُم بَیْنَ یَدَیْ عَذَابٍ شَدِیدٍ ﴿۴۶﴾ قُلْ مَا سَأَلْتُکُم مِّنْ أَجْرٍ‌ فَهُوَ لَکُمْ ۖ إِنْ أَجْرِ‌یَ إِلَّا عَلَى اللَّـهِ ۖ وَهُوَ عَلَىٰ کُلِّ شَیْءٍ شَهِیدٌ ﴿۴٧﴾ قُلْ إِنَّ رَ‌بِّی یَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَّامُ الْغُیُوبِ ﴿۴٨﴾قُلْ جَاءَ الْحَقُّ وَمَا یُبْدِئُ الْبَاطِلُ وَمَا یُعِیدُ ﴿۴٩﴾ قُلْ إِن ضَلَلْتُ فَإِنَّمَا أَضِلُّ عَلَىٰ نَفْسِی ۖ وَإِنِ اهْتَدَیْتُ فَبِمَا یُوحِی إِلَیَّ رَ‌بِّی ۚ إِنَّهُ سَمِیعٌ قَرِ‌یبٌ ﴿۵٠﴾} [سبأ]
    {«شما را تنها به یک چیز اندرز مى‏دهم، و آن اینکه: دو نفر دو نفر یا یک نفر یک نفر براى خدا قیام کنید، سپس بیندیشید این دوست و همنشین شما ( محمّد) هیچ گونه جنونى ندارد؛ او فقط بیم ‏دهنده شما در برابر عذاب شدید (الهى) است»(۴۶) بگو: «هر اجر و پاداشى از شما خواسته‏ام براى خود شماست؛ اجر من تنها بر خداوند است، و او بر همه چیز گواه است (۴۷)بگو: «پروردگار من حق را می ‏افکند، که او داناى غیبها (و اسرار نهان) است.» (۴۸)بگو: «حق آمد! و باطل (کارى از آن ساخته نیست و) نمی ‏تواند آغازگر چیزى باشد و نه تجدید کننده آن»(۴۹) بگو: «اگر من گمراه شوم، از ناحیه خود گمراه می ‏شوم؛ و اگر هدایت یابم، به وسیله آنچه پروردگارم به من وحى مى‏کند هدایت می یابم؛ او شنواى نزدیک است » (۵۰)}

{وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذْ فَزِعُوا فَلَا فَوْتَ وَأُخِذُوا مِن مَّکَانٍ قَرِ‌یبٍ ﴿۵١﴾ وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٢﴾ وَقَدْ کَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَیَقْذِفُونَ بِالْغَیْبِ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٣﴾ وَحِیلَ بَیْنَهُمْ وَبَیْنَ مَا یَشْتَهُونَ کَمَا فُعِلَ بِأَشْیَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ کَانُوا فِی شَکٍّ مُّرِ‌یبٍ ﴿۵۴﴾}صدق الله العظیم [سبأ]
    {اگر ببینى هنگامى که فریادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگریزند، و آنها را از جاى نزدیکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گیرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گویند: «به حقّ ایمان آوردیم!»، ولى چگونه در حالی که (سیاره عذاب ) از دور دست آنها (زمین) را تحت تاثیر قرار داده بود آنها پیش از این (که در نهایت آزادى بودند) به آن کافر شدند در حالی که ازفاصله دور زمین مورد حمله(تاثیر) سیاره عذاب 
    قرار داشت. (سرانجام) میان آنها و خواسته‏ هایشان جدایى افکنده شد، همان گونه که با پیروان (و هم‏ مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و تردید بودند! }
    پس این سخن خداوند را به یاد آورید:
    {وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٢﴾ وَقَدْ کَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَیَقْذِفُونَ بِالْغَیْبِ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٣﴾ وَحِیلَ بَیْنَهُمْ وَبَیْنَ مَا یَشْتَهُونَ کَمَا فُعِلَ بِأَشْیَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ کَانُوا فِی شَکٍّ مُّرِ‌یبٍ ﴿۵۴﴾} صدق الله العظیم [سبأ]
    {و (در آن حال) می ‏گویند: «به حقّ ایمان آوردیم!»، ولى چگونه در حالی که (سیاره عذاب ) از دور دست آنها (زمین) را تحت تاثیر قرار داده بود آنها پیش از این به آن کافر شدند در حالی که ازفاصله دور زمین مورد حمله(تاثیر) سیاره عذاب قرار داشت. (سرانجام) میان آنها و خواسته‏ هایشان جدایى افکنده شد، همان گونه که با پیروان (و هم‏ مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و تردید بودند! }
    پس ای عاقلان به سخن خداوند بنگرید که می فرماید :
    {وَلَوْ تَرَ‌ىٰ إِذْ فَزِعُوا فَلَا فَوْتَ وَأُخِذُوا مِن مَّکَانٍ قَرِ‌یبٍ ﴿۵١﴾ وَقَالُوا آمَنَّا بِهِ وَأَنَّىٰ لَهُمُ التَّنَاوُشُ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٢﴾ وَقَدْ کَفَرُ‌وا بِهِ مِن قَبْلُ ۖ وَیَقْذِفُونَ بِالْغَیْبِ مِن مَّکَانٍ بَعِیدٍ ﴿۵٣﴾ وَحِیلَ بَیْنَهُمْ وَبَیْنَ مَا یَشْتَهُونَ کَمَا فُعِلَ بِأَشْیَاعِهِم مِّن قَبْلُ ۚ إِنَّهُمْ کَانُوا فِی شَکٍّ مُّرِ‌یبٍ ﴿۵۴﴾}صدق الله العظیم [سبأ]
    {اگر ببینى هنگامى که فریادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگریزند، و آنها را از جاى نزدیکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گیرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گویند: «به حقّ ایمان آوردیم!»، ولى چگونه در حالی که (سیاره عذاب ) از دور دست آنها (زمین) را تحت تاثیر قرار داده بود . آنها پیش از این به آن کافر شدند در حالی که ازفاصله دور زمین مورد حمله(تاثیر) سیاره عذاب قرار داشت. (سرانجام) میان آنها و خواسته‏ هایشان جدایى افکنده شد، همان گونه که با پیروان (و هم ‏مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و تردید بودند! }
    در این آیات خداوند از سیاره عذاب که در آن تردید دارند سخن می گوید در ابتدا آنها به وجود آن اعتراف کردند ولی بعد آن را انکار نمودند .
    این سیاره پیش از این از فاصله دور زمین را تحت تاثیر و مورد هجوم قرار داد پس در ان روز که سیاره از نزدیکی زمین عبور کند چه خواهید کرد؟ که خداوند می فرماید: 
    {اگر ببینى هنگامى که فریادشان بلند می ‏شود امّا نمی ‏توانند (از عذاب الهى) بگریزند، و آنها را از جاى نزدیکى (که انتظارش را ندارند) می ‏گیرند (از درماندگى آنها تعجّب خواهى کرد) و (در آن حال) می ‏گویند: «به حقّ ایمان آوردیم!»، ولى چگونه در حالی که (سیاره عذاب ) از دور دست آنها (زمین) را تحت تاثیر قرار داده بود . آنها پیش از این به آن کافر شدند در حالی که ازفاصله دور زمین مورد حمله(تاثیر) سیاره عذاب قرار داشت. (سرانجام) میان آنها و خواسته‏ هایشان جدایى افکنده شد، همان گونه که با پیروان (و هم ‏مسلکان) آنها از قبل عمل شد، چرا که آنها در شک و تردید بودند! }
    ای امت اسلام قسم به الله که خدایی ومعبودی جز او نیست سیاره عذاب بی شک بزودی می آید وبه آنان که میگویند 
    عبور آن روز جمعه ۲۱ دسامبر ۲۰۱۲ خواهد بود از محکم کتاب پاسخ می دهم و می گویم خداوند می فرماید:
    {خُلِقَ الْإِنسَانُ مِنْ عَجَلٍ ۚ سَأُرِ‌یکُمْ آیَاتِی فَلَا تَسْتَعْجِلُونِ ﴿٣٧﴾ وَیَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْوَعْدُ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿٣٨﴾ لَوْ یَعْلَمُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا حِینَ لَا یَکُفُّونَ عَن وُجُوهِهِمُ النَّارَ‌ وَلَا عَن ظُهُورِ‌هِمْ وَلَا هُمْ یُنصَرُ‌ونَ ﴿٣٩﴾ بَلْ تَأْتِیهِم بَغْتَهً فَتَبْهَتُهُمْ فَلَا یَسْتَطِیعُونَ رَ‌دَّهَا وَلَا هُمْ یُنظَرُ‌ونَ ﴿۴٠﴾}صدق الله العظیم
    {(آرى،) انسان از عجله آفریده شده؛ ولى عجله نکنید؛ بزودى آیاتم را به شما نشان خواهم داد آنها مى‏گویند: «اگر راست می گویید، این وعده کى فرا می رسد؟» ولى اگر کافران می ‏دانستند زمانى که (فرا می‏رسد) نمى‏توانند شعله ‏هاى آتش را از صورت و از پشت هاى خود دور کنند، و هیچ کس آنان را یارى نمی ‏کند (این قدر درباره تحقق آن شتاب نمی ‏کردند) (آرى، این عذاب الهى) بطور ناگهانى به سراغشان می ‏آید و مبهوتشان می‏کند؛ آنچنان که توانایى دفع آن را ندارند، و به آنها مهلت داده نمی ‏شود}
    خداوند تعالی می فرماید:
    {وَیَقُولُونَ مَتَى هَذَا الْوَعْدُ إِنْ کُنْتُمْ صَادِقِینَ (۴٨)قُلْ لا أَمْلِکُ لِنَفْسِی ضَرًّا وَلا نَفْعًا إِلا مَا شَاءَ اللَّهُ لِکُلِّ أُمَّهٍ أَجَلٌ إِذَا جَاءَ أَجَلُهُمْ فَلا یَسْتَأْخِرُونَ سَاعَهً وَلا یَسْتَقْدِمُونَ (۴٩)قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَتَاکُمْ عَذَابُهُ بَیَاتًا أَوْ نَهَارًا مَاذَا یَسْتَعْجِلُ مِنْهُ الْمُجْرِمُونَ (۵٠)أَثُمَّ إِذَا مَا وَقَعَ آمَنْتُمْ بِهِ آلآنَ وَقَدْ کُنْتُمْ بِهِ تَسْتَعْجِلُونَ (۵١)} صدق الله العظیم [یونس]
    {و می ‏گویند: «اگر راست می ‏گویى، این وعده کى خواهد بود» بگو: «من (حتّى) براى خودم زیان و سودى را مالک نیستم، (تا چه رسد براى شما!) مگر آنچه خدا بخواهد. براى هر قوم و ملّتى، سرآمدى است؛ هنگامى که اجل آنها فرا رسد، نه ساعتى تأخیر می ‏کنند، و نه پیشى می ‏گیرند بگو: «اگر وعده عذاب او، شب‏ هنگام یا در روز به سراغ شما آید (،آیا می ‏توانید آن را از خود دفع کنید؟)» پس مجرمان براى چه عجله می ‏کنند؟ آنگاه که واقع شد، به آن ایمان می ‏آورید! (به شما گفته می ‏شود:حالا؟! در حالى که قبلاً براى آن عجله می ‏کردید }
    و خداوند می فرماید :
    {لَعَلَّکَ بَاخِعٌ نَّفْسَکَ أَلَّا یَکُونُوا مُؤْمِنِینَ ﴿٣﴾ إِن نَّشَأْ نُنَزِّلْ عَلَیْهِم مِّنَ السَّمَاءِ آیَهً فَظَلَّتْ أَعْنَاقُهُمْ لَهَا خَاضِعِینَ ﴿۴﴾ وَمَا یَأْتِیهِم مِّن ذِکْرٍ‌ مِّنَ الرَّ‌حْمَـٰنِ مُحْدَثٍ إِلَّا کَانُوا عَنْهُ مُعْرِ‌ضِینَ ﴿۵﴾ فَقَدْ کَذَّبُوا فَسَیَأْتِیهِمْ أَنبَاءُ مَا کَانُوا بِهِ یَسْتَهْزِئُونَ ﴿۶﴾} [الشعراء]
    {گویى می ‏خواهى جان خود را از شدّت اندوه از دست دهى بخاطر اینکه آنها ایمان نمی آورند اگر ما اراده کنیم، از آسمان بر آنان آیه‏اى نازل می کنیم که گردن هایشان در برابر آن خاضع گرددو هیچ ذکر تازه‏اى از سوى خداوند مهربان براى آنها نمی ‏آید مگر اینکه از آن روی‏گردان می ‏شوند آنان تکذیب کردند؛ امّا بزودى اخبار (کیفر) آنچه را استهزا می ‏کردند به آنان می ‏رسد }
    {فَارْ‌تَقِبْ یَوْمَ تَأْتِی السَّمَاءُ بِدُخَانٍ مُّبِینٍ ﴿١٠﴾ یَغْشَى النَّاسَ ۖ هَـٰذَا عَذَابٌ أَلِیمٌ ﴿١١﴾ رَّ‌بَّنَا اکْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ ﴿١٢﴾} [الدخان]
    {پس منتظر روزى باش که آسمان دود آشکارى پدید آورد…که همه مردم را فرامی ‏گیرد؛ این عذاب دردناکى است! (می گویند: پروردگارا! عذاب را از ما برطرف کن که ایمان می ‏آوریم. }
    {إِذَا جَاءَ نَصْرُ‌ اللَّـهِ وَالْفَتْحُ ﴿١﴾ وَرَ‌أَیْتَ النَّاسَ یَدْخُلُونَ فِی دِینِ اللَّـهِ أَفْوَاجًا ﴿٢﴾ فَسَبِّحْ بِحَمْدِ رَ‌بِّکَ وَاسْتَغْفِرْ‌هُ ۚ إِنَّهُ کَانَ تَوَّابًا ﴿٣﴾} [النصر]
    {هنگامى که یارى خدا و پیروزى فرارسد، و ببینى مردم گروه گروه وارد دین خدا مى‏شوند، پروردگارت را تسبیح و حمد کن و از او آمرزش بخواه که او بسیار توبه‏ پذیر است }
    {وَیَقُولُونَ مَتَىٰ هَـٰذَا الْفَتْحُ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ ﴿٢٨﴾ قُلْ یَوْمَ الْفَتْحِ لَا یَنفَعُ الَّذِینَ کَفَرُ‌وا إِیمَانُهُمْ وَلَا هُمْ یُنظَرُ‌ونَ ﴿٢٩﴾ فَأَعْرِ‌ضْ عَنْهُمْ وَانتَظِرْ‌ إِنَّهُم مُّنتَظِرُ‌ونَ ﴿٣٠﴾} صدق الله العظیم [السجده]
    {آنان می ‏گویند: «اگر راست می گویید، این پیروزى شما کى خواهد بود؟!» بگو: «روز پیروزى، ایمان آوردن، سودى به حال کافران نخواهد داشت؛ و به آنها هیچ مهلت داده نمی ‏شود حال که چنین است، از آنها روى بگردان و منتظر باش؛ آنها نیز منتظرند (تو منتظر رحمت خدا و آنها هم منتظر عذاب او) }

وسلامُ على المُرسلین والحمدُ لله رب العالمین

الإمام المهدی المنتظر ناصر محمد الیمانی.

https://www.nasser-yamani.com/showthread.php?p=115239
    سایت امام مهدى ناصر محمد یمانى

http://www.nasser-yamani.com/home.php?styleid=2

انجمن: فارسی

ترجمه بیانات امام مهدی به زبان فارسی

http://www.nasser-yamani.com/forumdisplay.php?54-فارسی&styleid=2

مشارکت کننده

سبیل النجاه من
    کوکب العذاب.

الإمام ناصر محمد الیمانی
    ۱۷ – ۰۳ – ۱۴۳۰ هـ
    ۱۴ – ۰۳ – ۲۰۰۹ مـ
    ۱۱:۴۵ مساءً
    ________

پاسخ حق از کتاب درباره راه نجات از عذاب خداوند و علت نجات قوم نبی الله یونس از عذاب..

بسم الله الرحمن الرحیم, وسلامٌ على المرسلین, والحمد لله ربّ العالمین..

خواهر پرسشگر؛کسانی که از حق آمده از جانب پروردگارشان پیروی می کنند؛ نه هراسی برایشان هست و نه محزون خواهند بود(فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ )؛چراکه خداوند همیشه و همه جا، تنها کافرانی که از دعوت حق روگردان باشند را مجازات می کند.گواه آن فرموده خداوند تعالی است: 
    {ذَٰلِکَ جَزَیْنَاهُم بِمَا کَفَرُوا ۖ وَهَلْ نُجَازِی إِلَّا الْکَفُورَ ﴿۱۷﴾}صدق الله العظیم [سبأ]

{این کیفر را بخاطر کفرانشان به آنها دادیم؛ و آیا جز کفران کننده را کیفر می‌دهیم}
    زمانی که عذاب خداوند فرود آید؛ خداوند همواره و همه جا کسانی را که نسبت به حق آمده از جانب پروردگارشان کافرند، عذاب کرده و کسانی که از حق آمده از سوی پروردگارشان پیروی کرده باشند را نجات خواهد داد .گواه آن فرموده خداوند تعالی است:

{‏فَأَنْجَیْنَاهُ وَالَّذِینَ مَعَهُ بِرَحْمَهٍ مِنَّا وَقَطَعْنَا دَابِرَ الَّذِینَ کَذَّبُوا بِآیَاتِنَا وَمَا کَانُوا مُؤْمِنِینَ‏}
    صدق الله العظیم [الأعراف:۷۲]

{سرانجام، او و کسانی را که با او بودند، به رحمت خود نجات بخشیدیم؛ و ریشه کسانی که آیات ما را تکذیب کردند و ایمان نیاوردند، قطع کردیم}
    درمورد کسانی که از حق آمده با محمد – صلّى الله علیه وآله وسلّم –روگردان باشند نیز،همین سنت جاری است.گواه از فرموده خداوند تعالی:

{فَلَمَّا جَاءهُمْ نَذِیرٌ مَّا زَادَهُمْ إِلَّا نُفُوراً (۴۲) اسْتِکْبَاراً فِی الْأَرْضِ وَمَکْرَ السَّیِّئِ وَلَا یَحِیقُ الْمَکْرُ السَّیِّئُ إِلَّا بِأَهْلِهِ فَهَلْ یَنظُرُونَ إِلَّا سُنَّتَ الْأَوَّلِینَ فَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَبْدِیلاً وَلَن تَجِدَ لِسُنَّتِ اللَّهِ تَحْوِیلاً (۴۳)}صدق الله العظیم [فاطر]
    {امّا چون اتذار کننده برای آنان آمد، جز فرار و فاصله‌گرفتن از (حق) چیزی بر آنها نیفزود! (۴۲) اینها همه بخاطر استکبار در زمین و نیرنگهای بدشان بود؛ امّا این نیرنگها تنها دامان صاحبانش را می‌گیرد؛ آیا آنها چیزی جز سنّت پیشینیان را انتظار دارند؟! هرگز برای سنّت خدا تبدیل نخواهی یافت، و هرگز برای سنّت الهی تغییری نمی‌یابی! (۴۳)}
    وخداوند تعالی می فرماید:
    {أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَیَنْظُرُوا کَیْفَ کَانَ عَاقِبَهُ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ دَمَّرَ اللَّهُ عَلَیْهِمْ وَلِلْکَافِرِینَ أَمْثَالُهَا}صدق الله العظیم [محمد:۱۰]

{آیا در زمین سیر نکردند تا ببینند عاقبت کسانی که قبل از آنان بودند چگونه بود؟! خداوند آنها را هلاک کرد؛ و برای کافران امثال این مجازاتها خواهد بود!}

در کتاب خداوند تنها دو امت هستند که خداوند عذاب را از آنان برداشته است؛ یکی از این دو امت صد هزارنفر به اضافه یک نفر غریب از وطن بودند.یعنی تعدادشان صدهزار نفر بود و یک نفر نیز با آنان زندگی می کرد که ازقوم یونس نبود و تنها کسی هم بود که به نبی الله یونس؛ایمان آورده بود ولی برای درامان بودن از آزار و اذیت قوم؛ایمان خود را پنهان می کرد.او در خانه خود مانده و به هیچکس-حتی نبی الله یونس- درمورد ایمان خود چیزی نگفته بود. زمانی که خداوند به یونس فرمان داد تا از شهر خارج شود؛ و به این مرد صالح خبر نداد تا همراه او شود،چرا که از ایمانش بی خیر بود.برای همین آن مرد صالح درمیان قوم یونس باقی ماند.بعد از گذشت سه روز؛همان طور که نبی الله یونس به اذن خداوند به آنان خبر داده بود؛عذاب بر فراز سرشان رسید.مرد صالح صدای فریاد هراس آلود مردم را شنید که می گفتند:” نشهدُ أن لا إله إلا الله ونشهدُ أن یونس رسول الله,”از خانه خارج شد و دریافت آنچه که به سویشان می آید قطعات سنگ های آسمانی است نه ابرهای متراکم ؛ دانست این همان عذاب دردناکی است که نبی الله یونس خبر آمدن آن بعد از سه روز را به آنان داده بود.او در میان قوم یونس به سخنرانی پرداخته و موعظه شان کرد و گفت:

“ای مردم! ایمان اقوامی که به رسولان خداوند کافر باشند؛در زمان فرود عذاب فایده ندارد؛اگر فایده داشت که کسی توسط خداوند هلاک نمی شد و خداوند هر بار عذاب را از آنان برمی داشت. اما اعتراف به ظالم بودن، در زمان فرود عذاب فایده ندارد و این سنت خداوند در کتابش است که درذمورد تمام کسانی که نسبت به حق آمده از جانب پروردگارشان کافر شونداجرا خواهد شد و در سنت خداوند تبدیلی راه ندارد؛ اما من در برابر پروردگار، برایتان حجتی میدانم ” .

مردم حرفش را قطع کردند و گفتند:چه حجتی؟ او گفت:”خداوندتان بر نفس خود رحمت را فرض نموده است؛ از او به حق رحمتی که بر خود نوشته است درخواست کنید که وعده خداوند حق است و پروردگار ارحم الراحمین است”.سپس آن مرد دورکعت نماز برای رفع عذاب بجا آورد و گفت:” “ربنا ظلمنا أنفسنا فإن لم تغفر لنا وترحمنا لنکونن من الخاسرین، اللهم إننا نجأر إلیک مُتوسلین برحمتک التی کتبت على نفسک وأمرتنا أن ندعوک فوعدتنا بالإجابه فاکشف عنا عذابک إنک على کلّ شیء قدیر ووعدک الحقّ وأنت أرحم الراحمین”.”پروردگارا، ما بر خویشتن ستم کردیم، و اگر بر ما نبخشایى و به ما رحم نکنى، مسلماً از زیانکاران خواهیم بود.خداوندا ما به تو پناه آورده و به رحمتی متوسل می شویم که تو برخود نوشته ای و فرمان داده ای تا ترا بخوانیم و وعده استجابت داده ای؛ عذابت را از ما بردار که تو بر هر چیز قادری و وعده تو حق است و ارحم الراحمینی” .

مردم نیز همراه او به خداوند پناه برده و از او طلب رحمت می کردند؛و سخنان آن مرد را باور کردند که برای نجات از عذاب خداوند راهی جز گریختن به سوی پروردگار وجود ندارد و دانستند ایمان به حق و اعتراف به ظالم بودن در آن زمان دیگر فایده ای ندارد و زمانی که عذاب فرود آید دیگر به کارشان نخواهد آمد؛ چنانکه به کار اقوام پیشین نیامده بود.لذا به خداوند پناه برده و از او رحمتی را درخواست می کردند که برخود نوشته است.اینجا بود که ایمان شان به رحمت خداوند و ناامید نشدن از رحمت پروردگار بکارشان آمد.

برای همین ایمان شان به کارشان آمد و توانستند سنتی از سنت های کتاب خداوند در مورد وقوع عذاب را تغییر دهند؛ آنها تنها کسانی بودند که درمیان امت های اولیه؛ایمان شان برایشان فایده داشت وراز آن هم در این بود که از خداوند خواستند به حق رحمتی که بر خود فرض نموده آنها را نجات دهد و وعده خداوند حق است و او ارحم الراحمین است.

خداوند تعالی می فرماید: وقال الله تعالى: 
    {فَلَوْلاَ کَانَتْ قَرْیَهٌ آمَنَتْ فَنَفَعَهَا إِیمَانُهَا إِلاَّ قَوْمَ یُونُسَ لَمَّا آمَنُوا کَشَفْنَا عَنْهُمْ عَذَابَ الخِزْیِ فِی الحَیَاهِ الدُّنْیَا وَمَتَّعْنَاهُمْ إِلَى حِینٍ}
    صدق الله العظیم [یونس:۹۸]

{چرا هیچ یک از شهرها و آبادیها ایمان نیاوردند که به حالشان مفید افتد؟! مگر قوم یونس، هنگامی که آنها ایمان آوردند، عذاب رسوا کننده را در زندگی دنیا از آنان برطرف ساختیم؛ و تا مدّت معیّنی آنها را بهره‌مند ساختیم}
    دعایی که مرد صالح به قوم نبی الله یونس یاد داد؛باعث نجات شان شد؛ اما ایمان آوردن سایر اقوام پیشین در زمان نزول عذاب و اعتراف شان به ظالم بودن؛آنها را از هلاکت نجات نداد و همه جا و همواره سخنانشان همین بود و لا غیر ( اشاره به آیات کریمه: قَالُوا یَا وَیْلَنَا إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ ﴿١۴﴾ فَمَا زَالَت تِّلْکَ دَعْوَاهُمْ حَتَّىٰ جَعَلْنَاهُمْ حَصِیدًا خَامِدِینَ ﴿١۵﴾ سوره الانبیاء)مگر قوم یونس..خداوند تعالی می فرماید:

{کِتَابٌ أُنزِلَ إِلَیْکَ فَلاَ یَکُن فِی صَدْرِکَ حَرَجٌ مِّنْهُ لِتُنذِرَ بِهِ وَذِکْرَى لِلْمُؤْمِنِینَ (۲) اتَّبِعُواْ مَا أُنزِلَ إِلَیْکُم مِّن رَّبِّکُمْ وَلاَ تَتَّبِعُواْ مِن دُونِهِ أَوْلِیَاء قَلِیلاً مَّا تَذَکَّرُونَ (۳) وَکَم مِّن قَرْیَهٍ أَهْلَکْنَاهَا فَجَاءهَا بَأْسُنَا بَیَاتاً أَوْ هُمْ قَآئِلُونَ (۴) فَمَا کَانَ دَعْوَاهُمْ إِذْ جَاءهُمْ بَأْسُنَا إِلاَّ أَن قَالُواْ إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ (۵) فَلَنَسْأَلَنَّ الَّذِینَ أُرْسِلَ إِلَیْهِمْ وَلَنَسْأَلَنَّ الْمرسلین (۶) فَلَنَقُصَّنَّ عَلَیْهِم بِعِلْمٍ وَمَا کُنَّا غَآئِبِینَ (۷)} 
    صدق الله العظیم [الأعراف]

{این کتابی است که بر تو نازل شده؛ و نباید از ناحیه آن، ناراحتی در سینه داشته باشی! تا به وسیله آن، بیم دهی؛ و تذکّری است برای مؤمنان. (۲) از چیزی که از طرف پروردگارتان بر شما نازل شده، پیروی کنید! و از اولیا و معبودهای دیگر جز او، پیروی نکنید! اما کمتر متذکّر می‌شوید! (۳) چه بسیار شهرها و آبادیها که آنها را هلاک کردیم! و عذاب ما شب‌هنگام، یا در روز هنگامی که استراحت کرده بودند، به سراغشان آمد. (۴) و در آن موقع که عذاب ما به سراغ آنها آمد، سخنی نداشتند جز اینکه گفتند: «ما ظالم بودیم!» (۵) به یقین، از کسانی که پیامبران به سوی آنها فرستاده شدند سؤال خواهیم کرد؛ از پیامبران سؤال می‌کنیم! (۶) و مسلماً با علم برای آنان شرح خواهیم داد؛ و ما هرگز غایب نبودیم (۷) }

پیوسته سخن شان همین بود: 
    {یَا وَیْلَنَا إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ (۱۴)} [الأنبیاء]، 

{گفتند: «ای وای بر ما! به یقین ما ستمگر بودیم!»}

و خداوند تعالی می فرماید:
    {فَمَا کَانَ دَعْوَاهُمْ إِذْ جَاءهُمْ بَأْسُنَا إِلاَّ أَن قَالُواْ إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ (۵)}صدق الله العظیم [الأعراف]

{و هنگامی که عذاب ما بر آنان فرود آمد، سخنشان جز این نبود که می‌گفتند ما خود ستمکار بودیم}
    و تا زمانی که چنین سخن بگویند؛از عذاب خداوند گریزی ندارند.گواه آن فرموده خداوند تعالی است: 
    {وَکَمْ قَصَمْنَا مِن قَرْیَهٍ کَانَتْ ظَالِمَهً وَأَنشَأْنَا بَعْدَهَا قَوْماً آخَرِینَ (۱۱) فَلَمَّا أَحَسُّوا بَأْسَنَا إِذَا هُم مِّنْهَا یَرْکُضُونَ (۱۲) لَا تَرْکُضُوا وَارْجِعُوا إِلَى مَا أُتْرِفْتُمْ فِیهِ وَمَسَاکِنِکُمْ لَعَلَّکُمْ تُسْأَلُونَ (۱۳) قَالُوا یَا وَیْلَنَا إِنَّا کُنَّا ظَالِمِینَ (۱۴) فَمَا زَالَت تِّلْکَ دَعْوَاهُمْ حَتَّى جَعَلْنَاهُمْ حَصِیداً خَامِدِینَ (۱۵)} صدق الله العظیم [الأنبیاء]

{چه بسیار آبادیهای ستمگری را در هم شکستیم؛ و بعد از آنها، قوم دیگری روی کار آوردیم! (۱۱) هنگامی که عذاب ما را احساس کردند، ناگهان پا به فرار گذاشتند! (۱۲) (گفتیم فرار نکنید؛ و به زندگی پر ناز و نعمت، و به مسکنهای پر زرق و برقتان بازگردید! باشد که از شما بازخواست شود (۱۳) گفتند: «ای وای بر ما! به یقین ما ستمگر بودیم!» (۱۴) و همچنان این سخن را تکرار می‌کردند، تا آنها را درو کرده و خاموش ساختیم! (۱۵)}
    به کلام خداوند تعالی نظر کنید: 
    {فَمَا زَالَتْ تِلْکَ دَعْوَاهُمْ حَتَّى جَعَلْنَاهُمْ حَصِیدًا خَامِدِینَ (۱۵)} صدق الله العظیم، 
    {همچنان این سخن را تکرار می‌کردند، تا آنها را درو کرده و خاموش ساختیم }
    چرا که سنت خداوند در کتابش این است که اعتراف به ظالم بودن در زمان نزول عذاب،در برابر خداوند حجت نیست تا به آنها رحم نماید چون خداوند با برانگیختن رسولان برایشان حجت آورده است.گواه آن فرموده خداوند تعالی است:

{رُّسُلاً مُّبَشِّرِینَ وَمُنذِرِینَ لِئَلاَّ یَکُونَ لِلنَّاسِ عَلَى اللّهِ حُجَّهٌ بَعْدَ الرُّسُلِ وَکَانَ اللّهُ عَزِیزاً حَکِیماً (۱۶۵)}صدق الله العظیم [النساء:۱۶۵]

{پیامبرانی که بشارت‌دهنده و بیم‌دهنده بودند، تا بعد از این پیامبران، حجتی برای مردم بر خدا باقی نماند، و خداوند، توانا و حکیم است.}
    ای مردم؛اگربه صفت رحمت در نفس پروردگارتان نسبت به بندگانش ایمان دارید؛بیایید تا به شما حجتی بیاموزم تا دربرابر خداوند بیاورید؛او از مادران تان و از تمامی مردم نسبت به شما مهربان تر است و بدانید که خداوند ارحم الراحمین است؛ برایتان به خداوند عظیم قسم می خورم که درکتاب خدا؛ارحم الراحمین اوست.اگر واقعاً به صفت رحمت خداوند یقین دارید و او را ارحم الراحمین می دانید؛در دنیا و آخرت از او به حق رحمتش درخواست کنید…

ممکن است یکی از علمای شیعه یا سنی بخواهد سخن مرا قطع کرده و بگوید:”کار تو عجیب است؛ناصر محمد یمانی!چرا برایمان قسم می خوری که خداوند ارحم الراحمین است! چه کسی گفته که ما به ارحم الراحمین بودن خداوند؛ ایمان واقعی نداریم؟”امام مهدی ناصر محمد یمانی در پاسخ می گوید: اگر چنین است واگر راست می گویید پس چرا به غیر خدا التماس می کنید تا شفاعت تان را کنند.شما را وعالم دیگر دو برابر شما را که درعالم دنیا همراه شمایند(رقیب و عتید) را به شهادت می گیرم که من به شفاعت بنده درپیشگاه پروردگار بندگان،کافرم و جز خداوند ولی و شفیعی ندارم؛چون می دانم او از تمام بندگان نسبت به من مهربان تر و رحیم تر است؛ من ایمان و یقین دارم که خداوند ارحم الراحمین است واگر رحمت او در برابر عذابش شفاعت مرا نکند؛ بجز خدا ولی و یاوری نخواهم داشت. گواه آن فرموده خداوند تعالی است:

{وَأَنذِرْ بِهِ الَّذِینَ یَخَافُونَ أَن یُحْشَرُواْ إِلَى ربّهم لَیْسَ لَهُم مِّن دُونِهِ وَلِیٌّ وَلاَ شَفِیعٌ لَّعَلَّهُمْ یَتَّقُونَ}صدق الله العظیم [الأنعام:۵۱]

{ و به وسیله آن کسانی را که از روز حشر و رستاخیز می‌ترسند، بیم ده! یاور و سرپرست و شفاعت‌کننده‌ای جز او ندارند؛ شاید پرهیزگاری پیشه کنند}
    ای خواهر من و ای برادران مسلمان من، به خداوندی که خدایی جز او نیست؛این خبر بزرگی است(نبأ عظیم) و مردم از آن روگردانند و راهی جز پیروی از حق آمده از پروردگار، برای نجات آنان نمی شناسم ومانند خلیل الله ابراهیم علیه الصلاه و السلام می گویم:

{فَمَنْ تَبِعَنِی فَإِنَّهُ مِنِّی وَمَنْ عَصَانِی فَإِنَّکَ غَفُورٌ رَحِیمٌ}صدق الله العظیم [إبراهیم:۳۶]

{هر کس از من پیروی کند از من است؛ و هر کس نافرمانی من کند، تو بخشنده و مهربانی}
    همگی تان به حق رحمتی که برخود فرض کرده است؛از او درخواست کنید؛چه کسانی که از حق رومی گردانند و چه کسانی که پیرو حق اند، در آن روز ( روز عذاب ) از او به حق رحمتی که بر خود فرض کرده است؛از او درخواست کنید؛ از کتاب آموخته ام که او به حق همین رحمتی که بر خود واجب نموده؛ پاسختان را خواهد داد و عذاب را تا مدتی به تأخیر خواهد انداخت.اجابت دعایتان را در سوره دخان یافته ام آنجا که ( هنگامی که ) خداوند به دو حرف از نام محمد رسول الله – صلّى الله علیه وآله وسلّم – و کتابی که در شب مبارک قدر بر ایشان نازل شده است قسم می خورد ،دانستم دعای کسانی از شما که دعا کنند را پاسخ خواهد دادگواه آن فرموده خداوند تعالی است:

{حم (۱) وَالْکِتَابِ الْمُبِینِ (۲) إِنَّا أَنزَلْنَاهُ فِی لَیْلَهٍ مُّبَارَکَهٍ إِنَّا کُنَّا مُنذِرِینَ (۳) فِیهَا یُفْرَقُ کلّ أَمْرٍ حَکِیمٍ (۴) أَمْراً مِّنْ عِندِنَا إِنَّا کُنَّا مرسلین (۵) رَحْمَهً مِّن رَّبِّکَ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ (۶) رَبِّ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَمَا بَیْنَهُمَا إِن کُنتُم مُّوقِنِینَ (۷) لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ یُحْیِی وَیُمِیتُ رَبُّکُمْ وَرَبُّ آبَائِکُمُ الْأَوَّلِینَ (۸) بَلْ هُمْ فِی شَکٍّ یَلْعَبُونَ (۹) فَارْتَقِبْ یَوْمَ تَأْتِی السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِینٍ (۱۰) یَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِیمٌ (۱۱) رَبَّنَا اکْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ (۱۲) أَنَّى لَهُمُ الذِّکْرَى وَقَدْ جَاءهُمْ رَسُولٌ مُّبِینٌ (۱۳) ثُمَّ تَوَلَّوْا عَنْهُ وَقَالُوا مُعَلَّمٌ مَّجْنُونٌ (۱۴) إِنَّا کَاشِفُو الْعَذَابِ قَلِیلاً إِنَّکُمْ عَائِدُونَ (۱۵) یَوْمَ نَبْطِشُ الْبَطْشَهَ الْکُبْرَى إِنَّا مُنتَقِمُونَ (۱۶)} صدق الله العظیم [الدخان]

{حم‌ (۱) سوگند به این کتاب روشنگر، (۲) که ما آن را در شبی پر برکت نازل کردیم؛ ما همواره انذارکننده بوده‌ایم! (۳) در آن شب هر امری بر اساس حکمت تدبیر و جدا می‌گردد. (۴) فرمانی بود از سوی ما؛ ما فرستادیم! (۵) اینها همه بخاطر رحمتی است از سوی پروردگارت، که شنونده و داناست! (۶) پروردگار آسمانها و زمین و آنچه در میان آنهاست، اگر اهل یقین هستید! (۷) هیچ معبودی جز او نیست؛ زنده می‌کند و می‌میراند؛ او پروردگار شما و پروردگار پدران نخستین شماست! (۸) ولی آنها در شکند و بازی می‌کنند. (۹)پس منتظر روزی باش که آسمان دود آشکاری پدید آورد… (۱۰) که همه مردم را فرامی‌گیرد؛ این عذاب دردناکی است! (۱۱) پروردگارا! عذاب را از ما برطرف کن که ایمان می‌آوریم. (۱۲) چگونه: و از کجا متذکر می‌شوند با اینکه رسول روشنگر به سراغشان آمد! (۱۳) سپس از او روی گردان شدند و گفتند: «او تعلیم یافته‌ای دیوانه است!» (۱۴) ما عذاب را کمی برطرف می‌سازیم، ولی باز به کارهای خود بازمی‌گردید! (۱۵) در آن روز که آنها را با قدرت خواهیم گرفت؛ آری ما انتقام گیرنده‌ایم! (۱۶)}
    و اما قسم به “حم”؛ این دو حرف از حروف نام محمد رسول الله – صلّى الله علیه وآله وسلّم است که از دو حرف وسط-حم- گرفته شده و کتابی که معطوف به مطلب قبلی آن است ؛سوگند دیگر است {وَالْکِتَابِ الْمُبِینِ}،این قرآن عظیم است که خداوند بر محمد علیه الصلاه والسلام نازل نموده و امام مهدی با آن برای مردم حجت می آورد و اولین کسانی که از آن رو می گردانند؛مسلمانانی هستند که به آن ایمان دارند.علمایشان حاضر نیستند در موارد اختلاف؛حکمیت آن را بپذیرند و می گویند همان احادیث و روایاتی که از پدران مان به ما رسیده برایمان کافی است ولو اینکه مخالف آیات محکم قرآن عظیم باشد؛چون تأویل قرآن را جز خداوند نمی داند! آنها بدترین علمای امت محمدٍ رسول الله – صلّى الله علیه وآله وسلّم – هستند چه سنی باشند و چه شیعه ویا سایرعلمای مذاهب اسلامی. بخاطر روگردانی از دعوت حق و رجوع به کتاب خداوند و سنت حق رسولش که مخالف محکمات قرآن عظیم نباشد، خود را هلاک کرده و امت شان را دچار عذاب می کنند.آنها روگردانده و دعوت کسی که آنها را –به سوی قرآن و سنت حق رسول الله-فرامی خواند نمی پسندند ،چرا که مخالف امیال شان است .برای همین خطاب در کتاب به سوی امام مهدی منتظر که داعی به سوی حق است متوجه شده است خداوند می فرماید: 
    {فَارْتَقِبْ یَوْمَ تَأْتِی السَّمَاء بِدُخَانٍ مُّبِینٍ (۱۰)} صدق الله العظیم [الدخان] 
    {پس منتظر روزی باش که آسمان دود آشکاری پدید آورد…}

این عذاب فراگیری است که همه مردم را دربرمی گیرد و اگر می فرمود “کسانی که کافر شده اند”می دانستید که مسلمانان را عذاب نمی کند؛ اما می بینید که می فرماید: 
    {یَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِیمٌ (۱۱)} صدق الله العظیم
    {همه مردم را فرامی‌گیرد؛ این عذاب دردناکی است! }
    پس دانستم که مقصود خداوند هم کافران است و هم مسلمانان چرا که همگی از پیروی از حق آمده از جانب پروردگارشان؛روگردانند. او آنها را به سوی بازگشت به کتاب خداوند و سنت حق رسول فرامی خواند ولی آنها روبرمی گردانند و اولین کسانی که از این دعوت رومی گردانند؛مسلمانان هستند و علمای شان آنها را از حق روشن و مبین؛گمراه کرده اند.چون منتظرند علمای شان این امر را تصدیق کنند تا آنها هم آن را بپذیرند ولی چنین چیزی در برابر خداوند به کارشان نمی آید و دانستم که یقیناً مقصود خداوند از {یَغْشَى النَّاسَ هَذَا عَذَابٌ أَلِیمٌ (۱۱)} صدق الله العظیم{همه مردم را فرامی‌گیرد؛ این عذاب دردناکی است! } کفار و مسلمانان هستند.سپس جستجو کردم تا ببینم آیا حتی یک قریه و ابادی وجود دارد که از عذاب دردناک نجات یابد؟ اما با کمال تأسف درمیان تمام مناطق مسکونی بشر،حتی یک آبادی هم پیدا نکردم.گواه از فرموده خداوند تعالی: 
    {وَإِن مَّن قَرْیَهٍ إِلاَّ نَحْنُ مُهْلِکُوهَا قَبْلَ یَوْمِ الْقِیَامَهِ أَوْ مُعَذِّبُوهَا عَذَاباً شَدِیداً کَانَ ذَلِک فِی الْکِتَابِ مَسْطُوراً (۵۸) وَمَا مَنَعَنَا أَن نُّرْسِلَ بِالآیَاتِ إِلاَّ أَن کَذَّبَ بِهَا الأَوَّلُونَ وَآتَیْنَا ثَمُودَ النَّاقَهَ مُبْصِرَهً فَظَلَمُواْ بِهَا وَمَا نُرْسِلُ بِالآیَاتِ إِلاَّ تَخْوِیفاً (۵۹)} صدق الله العظیم [الإسراء]

{هیچ شهر و آبادی نیست مگر اینکه آن را پیش از روز قیامت هلاک می‌کنیم؛ یا به عذاب شدیدی گرفتارشان خواهیم ساخت؛ این، در کتاب مسطور ثبت است. (۵۸) هیچ چیز مانع ما نبود که این نشانه ها را بفرستیم جز اینکه پیشینیان آن را تکذیب کردند؛ ما به ثمود، ناقه دادیم؛ که روشنگر بود؛ اما بر آن ستم کردند ما معجزات را فقط برای بیم دادن (و اتمام حجت) می‌فرستیم. (۵۹)}
    و سپس یقین پیدا کردم که این عذاب نشانه تصدیق امام مهدی است که مردم را به سوی حق آمده از پروردگار دعوت می کند؛اما آنها روبرمی گردانند.بعد دانستم؛مردم –با دیدن نشانه عذاب- به حق آمده از سوی پروردگارشان ایمان آورده و خواهند گفت: {رَبَّنَا اکْشِفْ عَنَّا الْعَذَابَ إِنَّا مُؤْمِنُونَ (۱۲)} {پروردگارا! عذاب را از ما برطرف کن که ایمان می‌آوریم. } و تمام مردم به حق آمده از پروردگارشان ایمان خواهند آورد و دانستم خداوند دعای برخی از آنان را مستجاب کرده و همانند قوم یونس،عذاب را تا وقتی معین از آنها بازمی دارد؛گواه آن فرموده خداوند تعالی است: 
    {إِنَّا کَاشِفُو الْعَذَابِ قَلِیلاً إِنَّکُمْ عَائِدُونَ (۱۵)} صدق الله العظیم [الدخان] 
    { ما عذاب را کمی برطرف می‌سازیم، ولی باز به کارهای خود بازمی‌گردید}

اما گروهی که دوباره نسبت به حق آمده از پروردگارشان کافر می شوند؛ بدترین مخلوقات خداوندند و قیامت بر آنان برپا می شود که “بطشه الکبری” است.گواه آن فرموده خداوند تعالی است:

{إِنَّا کَاشِفُو الْعَذَابِ قَلِیلاً إِنَّکُمْ عَائِدُونَ (۱۵) یَوْمَ نَبْطِشُ الْبَطْشَهَ الْکُبْرَى إِنَّا مُنتَقِمُونَ (۱۶)} صدق الله العظیم [الدخان]
    { ما عذاب را کمی برطرف می‌سازیم، ولی باز به کارهای خود بازمی‌گردید! (۱۵) در آن روز که آنها را با قدرت خواهیم گرفت؛ آری ما انتقام گیرنده‌ایم! (۱۶)}
    وسلامٌ على المرسلین, والحمد لله ربّ العالمین..
    أخو المسلمین الداعی إلى کتاب الله وسنه رسوله الحقّ، الإمام المهدی ناصر محمد الیمانی.

https://www.nasser-yamani.com/showthread.php?p=182833

در حال نمایش 2 نوشته (از کل 2)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.