ماده ۱۴۴ قانون مالیات های مستقیم

این جستار شامل 0 پاسخ ، و دارای 1 کاربر است ، و آخرین بار توسط  admin در 8 ماه، 2 هفته پیش بروز شده است.

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #2486

  سرپرست کل

  ماده ۱۴۴ قانون مالیات های مستقیم به همراه آیین نامه اجرایی ماده (۱۴۴) اصلاحی ق.م.م شماره:۱۲۵۷۱/ ت ۳۳هـ

  جهیزیه منقول و مهریه اعم از منقول یا غیرمنقول و جوایز علمی و بورس‌های تحصیلی و همچنین درآمدی که بابت حق اختراع یا حق اکتشاف عاید مخترعین و مکتشفین می‌گردد به طور کلی و نیز درآمد ناشی از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی مراکزی که دارای پروانه تحقیق از وزارتخانه‌های ذیصلاح می‌باشند به مدت ده سال از تاریخ اجرای این اصلاحیه طبق ضوابط مقرر در آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد وزارتخانه‌های علوم ، تحقیقات و فن‌آوری بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و امور اقتصادی و دارایی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید از پرداخت مالیات معاف می‌باشند .

  آیین نامه اجرایی ماده (۱۴۴) اصلاحی ق.م.م شماره:۱۲۵۷۱/ ت ۳۳هـ

  هیات وزیران درجلسه مورخ ۱۵ / ۸ / ۱۳۷۳ بنابه پیشنهادشماره ۲۹۱۹۲ / ۵۸۵۶ / ۴ / ۳۰ مورخ ۲۹ / ۶ / ۱۳۷۳ وزارت اموراقتصادی و دارائی و موافقت وزارتخانه بهداشت،درمان وآموزش پزشکی وفرهنگ وآموزش عالی و به استناد ماده ۱۴۴ اصلاحی قانو ن مالیاتهای مستقیم- مصوب ۱۳۷۱- آیین نامه اجرائی ماده یاد شده را به شرح زیرتصویب نمود.

  آیین نامه اجرایی ماده ۱۴۴ اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم

  ماده ۱ – مراکز مجاز و رسمی پژوهشی وتحقیقاتی به منظوراستفاده ازمعافیت مالیاتی موضوع ماده ۱۴۴ اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم مکلفند. اظهارنامه ،ترازنامه و حساب سود و زیان،فهرست طرح های تحقیقاتی و پژوهشی انجام شده سال مالی مربوط و نیز فهرست طرح های دردست اجرای خود را به ضمیم اظهارنامه و صورت های مالی مذکور به حوزه مالیاتی مربوط تسلیم نمایند.
  تبصره: عدم رعایت ضوابط و تکالیف فوق سبب حذف معافیت یاشمول مالیات خواهدبود.

  ماده ۲_ درآمدهای حاصل از فعالیت های غیرپژوهشی وتحقیقاتی ونیزسایر درآمدهای غیرمرتبط باوظایف اصلی تحقیقات برابرمقررات مشمول مالیات است .
  ماده ۳_ ابطال پروانه در طول سال مالی به دلیل عدم رعایت مقررات موجب حذف معافیت مربوط به طرح های موضوع آن پروانه درهمان سال خواهدبود.
  ماده ۴_ عدم رعایت ضوابط مربوط به هر طرح موجب حذف معافیت در حدود درآمدهای ناشی ازآن طرح خواهدشد.

  حسن حبیبی
  معاون اول رئیس جمهور

در حال نمایش 1 نوشته (از کل 1)

شما برای پاسخ به این جستار باید وارد تارنما شوید.